На Вінниччині відбулись громадські обговорення реформи профільної середньої освіти
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: Понеділок, 18 листопада 2024, 15:42
- Перегляди: 32
З метою кращого розуміння суті та цілей реформи старшої школи, врахування особливостей різних регіонів України і територіальних громад під час формування мережі закладів, що забезпечуватимуть здобуття профільної середньої освіти, 14 листопада на Вінниччині пройшло громадське обговорення «Реформа профільної середньої освіти: Вінницька область».
У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, профільних структур Вінницької обласної військової адміністрації, експерти Проєкту DECIDE, очільники районних військових адміністрацій та територіальних громад, керівники органів управління освіти, керівники закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти.
Емоційно-зорієнтована модель мистецької освіти як складник освітнього процесу в дитячому садку
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: П'ятниця, 15 листопада 2024, 14:57
- Перегляди: 40
Продовжуючи обговорювати тему мистецько-творчої компетентності вихованців 15 листопада 2024 року на базі ЗДО №5 «Факел» м. Гайсин відбулось засідання спільноти вихователів груп молодшого та середнього дошкільного віку. Цього разу увага педагогів спрямовувалась на емоційну складову освітньої роботи в дитсадку.
Мистецьким уроком «Мистецтво як індикатор та мотиватор рівня культури суспільства та особистості зокрема» розпочала роботу заходу керівник спільноти Лілія Гринчук (ЗДО №7 «Берізка» м. Гайсин), вказуючи на світовий досвід та окремі факти із життя знаменитих митців: художників, скульпторів, музикантів, акторів.
Освітній напрямок «Дитина у світі мистецтва»: діяти професійно і емоційно
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: П'ятниця, 15 листопада 2024, 08:33
- Перегляди: 54
Мистецтво – це єдиний інструмент, який може зробити людину людиною, бо саме мистецтво збагачує наше життя чуттєвим, буденне життя перетворює на театр.
14 листопада 2024 року на базі ЗДО №5 «Факел» (директор Катерина Павленко, вихователь-методист Ольга Швець) відбулось семінарське засідання директорів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Гайсинської міської ради.
Розпочала засідання керівник семінару Тетяна Артеменко (ЗДО №1 «Пролісок» м. Гайсин) та запросила учасників до участі у вікторині «Мистецькими стежинами», під час якої кожен мав можливість підтвердити або спростувати свої знання щодо різновидів мистецтва, авторських творів, назв українських народних танців та сучасних музичних груп.
Розвиток дитини раннього віку засобами художньо-продуктивної діяльності
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: Вівторок, 12 листопада 2024, 16:11
- Перегляди: 98
12 листопада 2024 року на базі ЗДО №7 «Берізка» м. Гайсин (директор Лариса Голотюк, вихователь-методист Наталія Груша) відбулось засідання спільноти вихователів груп раннього віку закладів дошкільної освіти Гайсинської міської ради. До роботи у спільноті долучились також вихователі-методисти міських дитячих садків Галина Маковецька, Галина Андреєва, Тетяна Артеменко.
З метою збагачення мистецьких знань у педагогів Тетяна Артеменко (ЗДО №1, вихователь-методист) ознайомила колег із заслуженими художниками України, репродукціями створених ними картин, акцентуючи увагу на картинах художника-гайсинчанина Юрія Совінського.
Вивчаємо та впроваджуємо оновлене «Положення про атестацію педагогічних працівників»
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: Вівторок, 12 листопада 2024, 08:53
- Перегляди: 37
Наказом МОН від 10.09.2024 №1277 затверджено зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників й викладено його в новій редакції. Цей наказ зареєстрований в Міністерстві юстиції 30.10.2024 за №1634/42979 та опублікований в Офіційному віснику України (05.11.2024, № 92, ст. 5988), набув чинності з 07.11.2024 року.
Що змінено:
· Урегульовано питання присвоєння педагогічних звань і кваліфікаційних категорій учителям, які не мають вищої освіти.
· Визначено, що за педагогами, які переходять на роботу в інші заклади освіти на ті ж посади або переривають свою роботу, зберігаються педагогічні звання і кваліфікаційні категорії до наступної атестації.
· Удосконалено порядок створення атестаційних комісій та визначено перелік субʼєктів, які їх можуть створювати. Зокрема, передбачено можливість створення атестаційних комісій приватними закладами освіти та/або їхніми засновниками.
· Урегульовано присвоєння педагогічних звань «старший викладач», «старший учитель» і «старший вихователь». Їх присвоюють педагогам, яким за результатами попередньої атестації присвоєно (підтверджено) кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст другої категорії» (або встановлений відповідний тарифний розряд) та стаж роботи яких понад 3 роки.